sv

Acının Koyu Tonu

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Acının Koyu Tonu
#okudumbitti #kitapyorumu
Merhabalar herkese, bugün sizlere ekibimle birlikte okuduğumuz @dorlionyayinlari ‘na ait @semra.ile ‘in #acınınkoyutonu isimli eseriyle geldim. Kitabın isminden de anlayacağınız üzere kitabın türü dramdır. Acının ve hüznün en sıkıntılı en çileli hikayesini okudum. Aşkın gerçekten bir hastalık olduğuna bir kez daha kanaat getirdim.

Kitabın konusu; Sevda okulunu okumak için köyünden kalkıp Ankara’ya gelir ve Karanfil kafede tanıdığı bir çocuğa aşık olur. Yusuf ile Sevdanın aşkları çalkantılı bir süreçtedir. Yusuf genç kızı aldatır ve bundan hiç gocunmaz. (Klasik erkek tipi diyeceğim tüm erkekler üzerine alınacak ama ihanete hiçbir zaman masumane bakamam.) Sevda bu süreci atlatamadan babasını kaybeder. Zor günlerin üstesinden annesi ile Ankara’ya taşındıktan sonra gelmeye çalışsada aşk yarası kabuk bağlamasına rağmen yarayı tekrar kanatması için yine Yusuf’u hayatına alır. Bu sayede hayatı onunla evlendikten sonrada acıya mahkum hale gelir.

Bazen biz kızların tam bir ahmak olabildiğini düşünüyorum. Aşk bir insanı böyle hastalıklı bir hale sokabilir mi sorusuna her zaman evet cevabını verebilirim. Kaç kez sinirlendim satır aralarında kaç kez sövdüm bilmiyorum. Yusuf karakterinden çok Sevda karakterine saydırdığımı gizleyemeyeceğim. Gerçek bir kurguya dayanan bu hikaye kendi hayatlarımızdan birer örnek olarak verilebilinir. En sevdiğim karakterler; Hale ve Begüm oldu. Yazarımızın kalemine sağlık diyorum.

Alıntılar;
“İhanet adı yoktu. O sadece bir yangın. Öyle sarar ki dumanından nefessiz kalırsın. Ne yastığın halden anlar ne yorganın…”
“Aşk görmekten çok özlemeyi sever, dokunmatan çok düşlemeyi… Ve aşk öyle haindir ki; nerde imkansız varsa gider onu sever…”
10/8

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli