sv

AYAZ (Bir Delinin Öyküsü)

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AYAZ
‘Bir delinin öyküsü’
#okudumbitti #kitapyorumu
Merhabalar herkese, sizlere @kitaplarla_yasayan_adam moderatörlüğünde @kitapotagiyayinevi ‘ne ait @melikemelis_official ‘in #ayaz isimli eseriyle geldim.

Kitabın konusundan bahsedecek olursak; Küçük yaşta ailesiz kalan Ayaz isimli bir gencin hayata karşı bakış açısını ve insanlara karşı kendini nasıl koruduğunu konu alan bir eserdir. Dram içerikli bu eser, şahsen benim çok hoşuma gitti. Farklı bir bakış açısı ve kurgu ile yazılmış olan bu kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Kitabın basımı hakkında söyleyeceğim birkaç kelime olacak. Oda; yazım şekli ve büyüklüğü her zaman ki gözümden kaçmadı ve bu beni olumlu yönde etkileyen önemli unsurlardan oldu. Ayaz’a bazı yerlerde gıcık olsam da farklı bir bakış açısına sahip olması da beni etkilemedi değil. Zehra ile olan tuhaf ilişkileri sıradışıydı. Konu ve kurgu olarak zaten muazzam olduğunu bir kez daha söyleyerek yazarımızın kalemine sağlık diyorum.

Alıntı;
“Sahte gülümselerim olacağına yüzüm asık dursun dedim bugüne kadar. Şimdi bakıyorum da aynaya, öyle bir hal almış ki suretim, gülmek üzerimde iyi durmuyor. Her yıldırımda bir dalı kırılmış küçük fidan gibiyim. Mevsimlerce bekleyemem yeniden yaprak açmayı. Şimdi bir tek başım var gökyüzüne doğru koşmak için inat eden. Onu da vurup kırma ne olur. Şöyle rüzgarlarına dostça dokunsunlar bedenime. Yıldırımları uzaklara taşı, kimselerin olmadığı, kimsesiz bir mekana da gülmeyi, her ne kadar alışkın olmasa da yüzüm gülmeye… Sen söyle güneşe, her gün yeniden gülsün bana. Sen yaratan, sen yaşatan, sen hükmeden. Bir kere de benim adımı fısıltıda kainata, bir kez de benden yana olsun güzellikler…”
10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli