sv

Başucu Kitabı

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

“Her aşkın bir masalı, her genç kızın bir başucu kitabı vardır…”

.

‘Ben, içindeki çocuğun adını koymadan öldürenlerdenim.’

.

“Acılar yuttu neredeyse tüm kelimelerimi.”

.

Her geçen saniyenin biraz daha yellediği bir ateş içimdeki. Gözyaşlarımın söndüremediği, umut diye sarıldığım kimsenin dindiremediği kor bir alev…

.

“Bakma içinde barındırdığı ‘ılık’ kelimesine. Yüreği en fazla soğutan acıymış ayrılık dedikleri baş belası. İnsanın bedeni buz kesiyormuş en sevdiğini toprağa emanet ederken.”

.”Haflerin sesini kısmışlar. Yüreğimin çığlıkları insanlığın ruhuna gitmiyor.”

.

“Elimde kaldı hayat. Pek çok şeyi değiştirdim de hayatımı değiştiremedim bir türlü. Değişim kartı yoktu bazılarının. Benim de değişmeye niyetim yoktu açıkçası. Eskimeden yaktım tercih edemediklerimin bir kısmını. Geriye kalanlar huzur dolacak sandım ancak yanmayı tercih ettiğimi buraya düşünce anladım.”

Kitap hakkında söylemek istediğim o kadar şey var ki okuyup da duygulanmamak elde değil. Son sahnede gözlerimin dolması ve hüngür hüngür ağlamamak için kendimi zor tuttuğum bir kitap oldu. Yazarın kaleminin muhteşemliğinden bahsetmiyorum bile. İnce ince işlediği kelimelerin çoğunun altını çizdim. Konusunun sizinde ilginizi çekeceğine emin olduğum nadir kitaplardan oldu kendisi. Tavsiye edebileceğim en süslü kitaplardan birisi. Yazarımızın gönlüne ve kalemine sağlık.

….

10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli