sv

Dersimiz Hayal Bilgisi 1

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Size güzel bir çocuk kitabıyla geldim. İçerisinde muhteşem başarı motiveleri ve ünlü kişilerin birçok anılarıyla süslenmiş güzel bir eseri okudum. Çocuklarınızın rahatlıkla okuyup kendi hayallerini içerisine yazabileceği kitap-defter olarak nitelendirebileceğimiz bir çocuk kitabı. Ben en çok şapka çalan maymunlar öyküsünü beğendim.

Mert’in hayallerini yer alan bu kitap kendi ilerideki hedeflerini ve bu hedeflere nasıl ulaşması gerektiği ile ilgili yaptığı planları konu alıyor. Babası asker olan bu çocuk okul değişikliği yapsa da hiçbir şey onu hayallerinden alıkoymuyor. Kitabın arka yazısında kullanma kılavuzu da var. Bu eğlenceli kitap kesinlikle tavsiye edilebilecek bir eser. 

Alıntı;

“Bir zamanlar hayvanlar aleminin sevimli yaratıklarından kurbağalar, kendi aralarında bir yarışma düzenlemişler. Hedefin yüksek bir tepeye çıkmak olduğu bu yarışmaya kalabalık bir kurbağa sürüsü de seyirci olarak katılmış. Seyircilerden hiçbir kurbağa, yarışçıların bu yüksek tepeye çıkabilmesine ihtimal vermediği gibi “zavallı arkadaşlarımız, asla başaramayacaksınız, vazgeçin bu sevdadan!” diye tezahüratta bulunuyorlarmış. Seyircilerin bu bağırışları sonucu azmini yitiren yarışmacılar, teker teker yarışmayı bırakmışlar. Sadece bir kurbağa, ümitleri tükenen diğer arkadaşlarına inat, büyük bir gayret ve çaba sonucu tepeye çıkmayı başarmış. Hayret içinde kalan diğer yarışmacılar bu mücadeleyi nasıl kazandığını merak etmişler. Kazanan kurbağanın yanına yaklaşarak “Bunu nasıl başardın, bu başarının sırrı nedir?” diye sormuşlar. Ne yazık ki cevap alamamışlar. Seyirciler bir kez daha ısrarla sorduktan sonra, hiçbir zaman cevap alamayacaklarını anlamışlar. Çünkü yarışmayı kazanan kurbağa sağırmış.”

10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli