sv

Şiir Değil Düşün-ce

avatar

kitapkurdubirtardis

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selamlar, bugün bir şiir kitabıyla geldim. Şiir okumayı çok severim ama bu türde okuduğum şair ve kitap sayısı maalesef ki çok az. Yavaş yavaş bu konuda kendimi hem günümüz şairleri hem de şiir anlamında geliştirmek istiyorum. O yüzden bu kitabı okumak benim için çok güzel oldu.

Şiir Değil Düşün-ce Filiz Hanım’ın ilk kitabı. İlk kitaplarda olmasını hoş karşıladığım bazı yazım ve noktalama yanlışları dışında kitap oldukça güzeldi. Bana göre şiirlerde yazım ne kadar önemliyse duyguların aktarılması da bir o kadar önemli. Bu şiirlerdeki duygular çok yoğundu ve okuyan herkesin bunu hissedebileceğini  düşünüyorum.

Belli bir teması olmamakla birlikte çoğunlukla aşk ve sevgiliye duyulan özlemi anlatan şiirlerdi. Kitabın içerisinde yer alan “Başıboş Dizeler” kısımları kitabı daha da güzelleştirmişti. Uzun şiirlerin arasında kısacık dizeler okumak beni çok memnun etti. Kitapla ilgili farklı noktalardan birisi de içindekiler bölümünün kitabın en arkasında olmasıydı. Şiir kitaplarında içindekiler bölümüne bakmadan okumaya başladığım için bu farklılık beni pek etkilemedi.

Kafiyeli yazılan şiirler olsa da şiirlerin çoğu serbest ölçüde yazılmıştı. Kafiyeli şiirleri daha çok sevdim ama duyguların karşıya hissettirilmesi benim için biraz daha önemli olduğundan serbest ölçüde yazılan şiirleri de birkaç tanesi haricinde beğendim. Umarım yazmaya devam edersiniz Filiz Hanım.

Hep Tersine İşte

Gitmiyor ama kırılıyorum,

Kalıyor ama kayboluyorum,

Küçülmüyor ama ufalanıyorum,

Çekmiyor ama eriyorum.

Saklanmalı ama ortalanıyorum,

Susmalı ama konuşuyorum ,

Sıfırlanmalı ama büyüyorum,

Korkmalı ama istiyorum.

Olmalı ama oldurmuyorum.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli