sv

Ejderha Serisi

avatar

terabithiakitapligi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu seriye başladığınızda bildiğiniz bütün fantastik kitapları unutun. Çünkü bu kitapta ejderhalarımız var üstelik bunlar insana dönüşebiliyor. Hatta içlerinde kraliçesi, cadısı herşeyi mevcut. Her kitap farklı bir karakteri anlatsa da bu ailenin mimarları Fearghus ve Annwyl. Bütün karakterleri her kitapta görüyoruz. Ve dördüncü kitap olan Ejderin Büyüsü’nde artık yeni karakterler de tanımaya başlıyoruz. Fearghus’un erkek kardeşlerin aralarında olan kavgalar olsun diğer diyaloglar olsun o kadar komiklerdi ki epey eğlendim. En çok güldüğüm karakterlerin biri olan evin yaramaz çocuğu Gwenvael. Kendisinin hikayesi olan Ejderin Tutkusu’nu çok merak ediyorum fakat basımı yok. Diğer karakter ise mavi saçlı Éibhear. Evet seri de bütün ejderhaların saçları farklı renkte. Ve onun hikayesi de maalesef çevrilmiyor. Sayın @ephesu Ejderha serisinin kitapların tamamını çevirip, baskısı olmayanları da yenileseniz sizce de bu günler de seriyi sevenler için moral olmaz mı?

Keita bu seferki Fearghus’un kız kardeşi onun hikayesini de serinin dördüncü kitabı olan Ejderin Büyüsü’nde okuduk. Zaman zaman beni çıldırtsa da onuda sevdim diyebilirim.

Seride savaş sahneleri biraz vahşice anlatılmış. Ve +18 sahnelerinde olduğunu belirtmek isterim.

Ben seriyi çok sevdim. Elinizde yoksa seriyi edinip okuyun derim. Hem eğlenceli hem heyecanlı sürükleyici bir seri. Aslında gönül isterdi hepsine ayrı ayrı yorum gireyim ama bu seferlik böyle oldu.

Bir sonraki kitaba kadar sevgiyle kalın, kitapla kalın görüşmek üzere…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli