sv

Eksik

avatar

kitap.delisii16

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

#eksik #fatmakatırcıoğlu

Eksik kitap yorumu 📚

Herkese merhaba.Çok beğendiğim bir aşk romanıyla geldim bugün. Kitabın sonunu biliyordum , bir bookstagramın hikayesinde görmüştüm … Sonunu bilmeme rağmen kendini okuttu , sıkılmadan.

Konusundan başlayayım. Toprak ve Sedef planlanmayan bir buluşmada tanışmıştı. Toprak ilk gördüğünde etkilenmiş ve şiirlerini yazdığı kadının ancak Sedef olduğunu düşünmüştü. Bir sorun vardı , Toprak ve sevgilisi Gülce evlenmeye karar vermişti. Toprak , Gülce’yi evlenmeye ikna etmişti. İkna etmesine rağmen Gülce’yi bırakıp kalbinin sesini mi dinleyecekti ? Tabi ki dinleyemeyecek , bu sebeple Sedef’i de kendini de üzecekti Toprak. Kavuşmaların olmadığı bir aşktı onlarınki , her aşk kavuşma ve mutlulukla mı biterdi ?

Bu kitapta aşka, özleme ve güzelliğe ait satırlar ve mısralar okuyacaksınız. Okurken yeri gelecek hüzünlenecek , gülecek , içinizde bir yer titreyecek.

Kitabın dilinden ve yazımından bahsetmek istiyorum sizlere. Kitabımızda günlük , şiir , diyalog … Birçok şey var. Diyaloglardaki şiirleri yerinde buldum , ayrı bir hava katmış ve bizlere Toprak karakterini sevdirmişti. Tanrısal bakış açısı ile kaleme alınan bu eseri okurken anlıyoruz ki bu kitapta kullanılabilecek en iyi bakış açısı buydu , karakterlerimizin hislerini ancak bu şekilde hissedebilirdiniz.

Değerli sanatçılara ait sözlerin olması kitabı okurken gülümsetti , özellikle hayatını araştırıp değer verdiğim şair olan “Didem Madak”ı görmek beni mutlu etti.

Bu kitabı size önerir miyim ? Aşk romanı okumayı sevenler , hep kavuşan aşıkları okuyor gibiyiz kitaplarda. Bu kitabı okuyarak bir farklılık yapın haydi , biraz özlemi ve kavuşmayı hissedelim. Çünkü yazarımız yaşıyormuşuz gibi bizlere hissettirmeyi başarmış. Emeğine sağlık.

Son 1 yıldır aşk romanı okuyunca gerçekten çok sıkılıyordum, birçoğu klişe geliyordu. Bu kitap , keyif almadan okuduğum bir tür olan “Aşk romanı”nı tekrardan sevdirdi. “2020 yılının en sevdiğim aşk romanı “ olabilir kendisi 😍

Kapağın tasarımına bayıldım 😍 Kitabın ismini başta etkileyici bulmadım ama ikinci bölüme geçince özellikle , çok yerinde bir isim olarak konulduğunu anladım.

Kitabın sonlarına doğru hangi paragraf karakterin zihnindeki düşünceyi anlatıyor , hangi paragraf dıştan söylediği cümleler oluyor … Net değil gibi geldi.

Kitabın verdiği mesaj gerçekten çok güzeldi. Kendimizin yapmayacağımızdan emin olduğumuz şeyleri bile yapabilirdik. Kitaptan bir alıntı yaparak bu durumu açıklamak istiyorum.

📚

“İnsan herkesi ,her şeyi affeder Toprak fakat kendine ihanet ederse terazisi şaşar.”

-Eksik , 152. sayfa

Burada yorumumu noktalıyorum , yorumumu okuyanlara teşekkür ediyorum.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli