sv

ELKE:ATEŞLE MÜHÜRLENEN- HANIM KOÇYİĞİT

avatar

howimetmybooksss

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lilith Hz. Adem’ e eş olması için dünyaya gönderilmiştir. Fakat Lilith Hz. Adem’ e sadık kalmamış, taşkınlık yapmıştır. Bu durum cennetten kovulmasına sebep olmuştur. Bunun üzerine şeytanla işbirliği yapmıştır. Melekler Lilith’i ve doğacak çocuklarını lanetlemişlerdir. Elke de o çocuklardan biridir. Elke, yeni doğan bebekleri yiyerek günden güne güçlenmektedir. Ve Elke’ yi durdurmanın tek yolu vücuduna iğneler batırmaktır.

Elke yeni doğan çocuk avı için bir dağ köyüne gelmiştir. O sırada köydeki harabelerin arasında dolanan Bedir Elke’yi görür ve söylediklerini işitir. O sırada doğum yapmakta olan gelinini korumak için koşar adımlarla eve gider. Evdekilerin endişeli bakışlarına aldırmadan önlem almaya başlar. Büyük bir çabanın sonucunda tüm önlemler alınır ve Elke’n in evlerine gelmesi beklenir. Elke Bedirlerin evine gelir ve ev halkı harekete geçer. Evde ne kadar iğne varsa hepsini Elke ‘nin vücuduna batırırlar ve kilere hapsederler. Fakat asıl sorun şimdi başlıyordur. İntikam yeminleri eden ve tüm bu olanları köy halkından saklamak zorunda olan Bedir ve ailesi…

Konusu hakkında hiçbir bilgim olmadan başlamama rağmen kısa sürede beni içine alan bir kitaptı. Çok severek okudum fakat kitabın yazım dili bana biraz yabancı geldi ve kitapta bana uymayan birkaç düşünce vardı. Onun dışında severek okudum.

45

Alıntı:

“️O bir insan mıydı yoksa bir melek mi? Bir zamanlar dedesi, sonra sevdigi, şimdide gizemli bir yabancı olan adamın hayatlarındaki varlığını, bir türlü bir yere koyamıyordu?”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli