sv

Feride Bektaş

avatar

kitapgraf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Adıyaman’da doğdu. 1976 yılında Sağlık Okulu’ndan mezun oldu. 1976 yılında İstinye Devlet Hastanesinde meslek hayatına başladı. 1995-2001 yılları arasında 0-6 yaş Tekel Çocuk Gündüz Bakımevi ve Kreş müdireliği görevini başarıyla yürüttü. Çalışma hayatına Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde devam etti ve 2009 yılında buradan emekli oldu. Adıyaman İl GASAT (Girişimci Sanat Edebiyat ve Bilim Adamlar Topluluğu) Başkanlığı, Adıyaman Korsan Yayınla Mücadele İl Denetim İLESAM İl Temsilcisi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çeşitli yarışmalarda jüri başkanlığı yaptı.

Çalışma hayatında aldığı ödüller:

 Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimliğince ‘Başarı ve Özveri Hizmet Ödülü, 2005 yılında Hemşireler Günü nedeniyle Radyo Tek’in düzenlediği anketle belirlenen ‘Adıyaman’da Yılın Hemşiresi Ödülü’, YTİ Müdürlüğünce 1997 Hizmet Onur Ödülü. Yazın alanında aldığı ödüller: Adıyaman Gençlik Festivali ‘Destek ve Yardım Ödülü’, 31 Ekim 2009’da GASAT Genel Başkanlığı ‘Türk Edebiyatı ve Türk Şiiri Hizmet Ödülü’, Adıyaman Valiliği tarafından Adıyaman Kitap ve Üniversite Günleri’ne yapmış olduğu katkıdan ve katılımdan dolayı ‘Teşekkür Plaketi’.

Yayınlanmış Eserleri:

Ulusal dergilerde aylık makaleler, mahalli gazetelerde köşe yazıları ve şiirler, Gavur Mahallesi Adıyaman (roman), Bekleyiş (şiir), Türk Dünyası Kadın Şairler Antolojisi (Basım ve yayımı Kosova’da yapıldı), Geçmiş Olsun – Bir Hemşirenin Anıları (roman), Kod Adı ‘EFSUN’ 1 Denek Hastanesi (roman), Kod Adı ‘EFSUN’ 2 İhanet (roman).

azarımız yazma çalışmalarına İzmir’de devam etmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli