sv

Güzel Şeyler Zaman Alır

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhabalar, sizlere deneme türünde bir kitapla geldim. Öncelikle kitabın iç dış tasarımına bayıldığımı belirtmek isterim. Hani tozpembe hayallerim var benim denir ya bu kitap da bende öyle bir etki bıraktı. Pamuk şeker gibi bir kitap gerçekten. Yazarın kendi hayatından edindiği tecrübeleri ve karşılaştığı zorluklara nasıl göğüs gerdiğini konu edinen ve güzel sözlerle desteklenmiş olan muhteşem bir eserdi. Ben okurken çok keyif aldım. Zaman zaman kapağı açıp öylece baktığım bile olmuştur. İçerisinde bulunan işaretlediğim alıntıları da pembiş bir kalemle süsledim. Çok naif ve minnoş bir kitaptı. Yazarımızın kalemine sağlık.

Alıntılar;

“Her ayrılığın en zor kısmı geride kalana arkanı dönüp gitmektir. İçinden gelen karşı konulmaz bir ardına bakma isteğiyle çarpışır adımların. Sen her bir adımını bir öncekinin önüne koymaya çabalarken güçlü bir bağ seni geri geri çeker. Son bir kez daha sıkı sıkı sarılmak, kokusunu doya doya içine çekip orada bir yerlere hapsetmek, belki defalarca öpüp dudaklarına ondan kalacak son bir his yerleştirmek istersin. Ve parmak uçlarında ona ait bir sıcaklık kalsın ve hiç soğumasın… Ama olmaz bazen. Çünkü bazı ayrılıkların kavuşma sahnesi yoktur.”

“İnsan etrafında ne hissettiğini anlamasına müsaade etmeyen bir kalabalık olduğunda ancak yaşadığı acının misafiri olabiliyor, sahibi değil.”

10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli