sv

İnsan ve maskesi

avatar

Kitapveliisi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

-insan ve maskesi –

.

Bi sıyrılamadık (dınız)şu çirkin dünyada güzel görünme hep en iyi olma çabamızdan kimdik /diniz herkes aslına baktı kimse özü görmedi eğer bir yerde bir hata varsa kendi içimize bakma vaktimiz çoktan gelmişte geçiyor demektir maskelerimizden kurtulduk mu bitecek mi peki hayır yeni yeniden ve hep daha fazla maskelenecek ruhlarımız .

.

Bir çok gidenin her biri memnun mu ki yerinden

Birçok seneler geçti ;dönen yok seferinden

Kadın veya erkek bir cinsiyettir ama cinsiyetten önce her ikisi de insandır. Neden sesi gür çıkan, bileği güçlü olan erkek toplumda egemen? Oysa toplumu güzelleştiren, doğuran, besleyen, büyüten, anaç olan kadındır, anne olan kadındır

Kadın dişi olarak değil de kişi olarak görülmediği sürece insanoğlu kemale eremeyecektir. Çünkü dünyaya doğurması ile anaçlığı ile keskin zekası ile güzelliği ile erkekten fazla katkı sunan kadın en doğal hakkını, insan gibi yaşama hakkını istemektedir.

Hayatta en büyük acı ve ıstırap pişmanlıktan mütevellittir.

İpotekli yaşamlarımızdan sıyrılıp bir hayat yolculuğuna çıkalım kalemin sahibi ile akıl hocalığına soyunmayan kişisel gelişim kitapları okunmaya değerdir .

Ve ben /biz bıktık artık kendini adam sanan caniler tarafından katledilmekten çok değil geçenlerde Rize de bir kadın annesinin gözü önünde katledildi meydana serildi cansız vücudu ve bir yığın insan sadece izledi tiksiniyorum bu çağdan.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli