sv

İntikam İmtihan

avatar

Karmakarisik_renkler

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kitap bir kız çocuğunun 13 yaşından 20 yaşlarına kadar olan hayatına davet ediyor bizi. Tüm hayatı annesi olan, erkek çocuk istediği için bir türlü kızına karşı sevgi besleyemeyen bir babanın kızının gözünden okuyoruz.

Babasından uzaklaşmak için yatılı okula giden kızımız göremediği ilgiyi sevgiyi şefkati burada Levent’te arar. Levent’in kıskançlığı zaman zaman aşırıya kaçsa da aşktan gözü körü olan kızımız bunu kendisine olan sevgisine bağlar.

Bir gün gelen telefonla evine döner ve annesinin cenazesiyle karşılaşır intihar ettiği düşünülen annesinin ölümü içinde babasını suçlar içten içe. İlerleyen senelerde İkiz erkek kardeşleri ve babasıyla da arası düzelmeye başlar ve hayatı daha çekilir bir hale gelir.

.

Yine çok uzattım değil mi? Uzun lafın kısası maalesef toplumun yarayan kanası, kadına ve sırf erkek doğmadığı için kızına şiddet uygulayan bir baba ele alınmış kitapta. Hem bedensel hem de ruhsal verdiği zararların ise küçük bir kız çocuğunun ağzından aktarılması tamda bir nokta atışı olmuş bana göre .

Yazarımızdan okuduğum ilk kitaptı ; yazım dilini konuyu işleyişini çok beğendim az karakterle bu kadar güzel bir kurgu ve etkileyici bir kitap ortaya çıkarmış. Hiçbir şekilde tahmin edemeyeceğim bir sona sahip olan intikam imtihan kitabı herkese tavsiyemdir. Sevgiyle ve kitapla kalın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli