sv

Kerem’in Aslı

avatar

zst.sanalayrac

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

“Tüm benliğim Kerem ile doluydu. Sanırım bu defa oyun oynanıyordu ya da beni yola getirmek için bir şeyler yapmaya çalışmıyordu. Benden gerçekten vazgeçmişti.”

Sizlere çok uzun zamandır merak ettiğim ve elime geldiği gibi bir günde okuyup bitirdiğim kitabın yorumu ile geldim!

Öncelikle Aslı şimdiye kadar okuduğum en iyi kadın karakterlerden biri. Hani hep böyle birinin peşinden koşturan kızlar olur ya kitaplarda Aslı onların tersine çok güçlü biri. Tabii bir o kadar da geveze bir iç sese sahip kendisi.

Kitapta Kerem’in 7 yılın sonunda Rusya’dan dönmesi ile zaten çocukluk arkadaşı olan Kerem ve Aslı’nın romantik komedi türündeki hikayesini okuyoruz.

Genel olarak kitaplarda çift karakter varsa ikisinin ağzından da duygularını okumayı çok seviyorum. Bu kitapta da bu şekilde olması benim çok çok hoşuma gitti. Çünkü bir yerden sonra Kerem’in duygularını da merak ederdim diğer türlü… E tabii bir de Aslı’nın geveze sesi katılınca bu diyaloglara eğlence kaçınılmaz oldu.

Bence çerezlik şahane bir kitaptı. Okurken sürekli gülümseyip durdum. Sizler de okuyup, okurken sırıtmalısınız♡︎

“Hangisi bizim yıldızımız bilmem ama benim yıldızım sensin.”

Arka Kapak:

İlk aşkınızı hatırlıyor musunuz? Sarışın mıydı ya da kumral… Belki de esmerdi. Benimki mat siyahtı. Evet, yanlış okumadınız; bildiğiniz mat siyah… İsmi Çitlembik. Arabasından bahsediyor. Tanıştırayım; bu da geveze iç sesim. Asla susmuyor, durmuyor ve her zaman her konu hakkında söyleyecek bir şeyi mutlaka var. Onunla kitap boyunca bol bol sohbet edeceksiniz zaten. Yalnız bir konuda anlaşalım; Çitlembik’e araba demiyoruz. Bu konuda hassasım. Ne diyordum? Heh, ilk aşk… Kerem çıkıp gelene kadar ilk ve tek aşkım Çitlembik’imdi. Sonra ne mi oldu? Kerem, bir masal kahramanı misali dumanların arasından çıkıp geldi demek isterdim ama elbette öyle bir şey olmadı. Bildiğiniz uçağa binip Rusya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Hem de yedi senenin sonunda…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli