sv

-Kimse Gerçek Değil Yorumu –

avatar

pandasbooki

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar ile ilk bu kitapta tanıştım. Çok ama çok güzeldi. Işıl karakterinin bir uygulama keşfetmesi ile olaylar başlıyor.Uygulama ikiye ayrılıyor;”Şifacılar ve yaralılar”.
Bu uygulamada yaralılar dertlerini şifacılara anlatıyor ve sohbet ediyorlar.Işılda yaralı mı veya şifacı olmadığını bilerek uygulamada sohbet etmeye başlıyor ve karşısına
“Oflaz KANTEMİZ” Çıkıyoooor.
Bu ismi yorum boyunca unutmayın çünkü Oflaz unutulacak bir karakter değil. İkisinin arasında geçen mesajları ve daha sonra konuşmaları okuyoruz. Işıl çok sinir, umursamaz gıcık bir karakter.Hep kendi dertleri ile uğraştırdı. Hiç Oflaz kim nereden geldi bilmiyor. Bencil bir karakter bana göre Işıl. Kitabın sonuna kadar Oflazı tanıyamıyoruz çünkü Işıl bir kere soruyor cevap alamayınca umursamıyor. Allah’ım yerimde zıpladım okurken sen nasıl bir meraksızsın yaa!?
Oflazın kim olduğunu nerden geldiğini öyle merak ettim ki anlatamam. Neyse hemen okudum ne olacak falan diye Bek ŞOK kitabın sonunda «ne?», «Nasıl yani?» dedim. Sonra mal mal son sayfaya baktım yaklaşık on, on beş dakika falan.Kitapta hem sinir olduğum hemde okurken kahkaha attığım karakter Işılın kuzeni “Işık” yerlere yattım okurken onu . Nefret ettiğim karakterler ise Aksel Ve İrem. Akselden bahsedemeyeceğim çünkü ona olan nefretim bu yoruma sığmaz. İrem ise çok bencil kokoş bir tip.
Kitabı kessinliklee tavsiye ediyorum. Altını çizdiğim yerlerin sonu yok.Psikoleji hakkında çok güzel şeyler vardı. İlk başlarda sıkılabilir siniz.Ama ellinci sayfadan sonra kitap bir akıcı oluyor anlatamam. Sonra 230’a gelince sıkılmaya başladım fakat 250.sayfadan sonra sıkılmam sona erdi ve kitabı bir nefeste bitirdim.
Sizde alıp okuyun düşüncelerinizi benimle ınsatgramdan Dm yoluyla paylaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli