sv

Kitap Yorumu | Hava Uyanıyor

avatar

kaaninkitapligi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Herkese Merhaba 🖖🏻
İkinci kez okuduğum güzel bir fantastik kitap ile geldim.
.
Vhalla Yarl bir kütüphaneci çırağıdır. Bir gün Solaris İmparatorluğu’nun prenslerinden biri yaralı bir şekilde saraya getirilir. Kütüphane çalışanları prens için tüm kitapları tarayarak onun için şifa arar. Bu sırada Vhalla da kitapları taramaya hayallerinde ki gönülçelen prens için merhem bulmaya çalışır. Bulduğu ve yaptığı şeyi gönderir. Ama iyileştirmek için uğraştığı prens onun prensi değildir. Vhalla, herkesin çekindiği herkesin korktuğu Veliaht Prensi, Ateş Lordu’nu iyileştirmiştir.
.
Bir gün Solaris İmparatorluğu’nun kütüphanesinde çalışırken, Büyücüler Bakanı karşısına geçip onun türünün sonu, yüz yıllar sonra ortaya çıkan ilk Rüzgargüdücü olduğunu söyleyene kadar Vhalla’nın hayatı gayet normaldi. Sıradan bir çıraktı, masum bir kızdı. Ama bakanın bu iddialarından sonra Büyücüler Kulesinin ve Veliaht Prens Aldrik’in ilgisi artık Vhalla’daydı. İçindeki sihrin uyanışı ve hala kabullenemediği son Rüzgargüdücü olmasına karşın Veliaht Prensin çekimine kapılması Vhalla’yı tamamen bir uçuruma sürükler. Küçük, Gönülçelen Prensin davet ettiği bir balo gecesinde, Prens Aldirk ile saldırıya uğrayan Vhalla bilmeden rüzgar gücünü kullanır ve bir yıkıma sebep olur. Bu yüzden İpmaratorun karşısına çıkıp yargılanır. Aldığı ceza ise artık İmparatorun malıdır ve cephede Kuzeye karşı savaşacaktır.
.
Tekrar okumak çok güzeldi çok beğendim ve serinin devamı olduğu için aşırı heyecanlıyım.
Prens Aldrik ile olan yakınlaşmalarını okumak çok keyifliydi. Ama bazı yerlerde Vhalla’ nın saçma davranışlarına kızmadım değil. Okurken kitabı yaşadım resmen.
.
Kesinlikle okuyun, aşırı tavsiye ediyorum.
Alıntı bırakmıyorum. Daha sonra atacağım bir alıntı postu.
.
Herkese keyifli ve bol okumalar 📖

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli