sv

Kitap Yorumu | HEKATE’NİN KIZLARI🕯

avatar

kaaninkitapligi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

#okudumbitti | HEKATE’NİN KIZLARI🕯
.
Herkese Merhaba 🖖
Anlatmaya nereden başlasam bilemiyorum. Çünkü çok iyiydi. Karakterler, olay örgüsü, ayrıntılar, ki ayrıntılara bayılan bir insanım. Karakterlere pek fazla ısınamam genelde ama bu sefer Erin gibi alev aldım. Fiona der susarım.
Neyse, konumuza gelelim.
.
Erin bizim normal dünyada annesi ile yaşayan, gotik tarzı olan, cadılığa ilgili, eh birazda sosyal medya düşkünü genç kızımızdır. Bir gün akla hayale sığmayan bir mektup alır. Mektupta: “Tebrikler.. Vhartlox Cadı Akademisine Girmeye Hak Kazandınız” yazmaktadır. Erin ilk önce şaşırır ve bunun bir oyun olduğunu düşünür, çünkü onun dünyasında bu gerçek dışı bir olaydır. Mektubu kanı ile onaylandığında mektup ortadan kaybolur ve tekrar belirdiğinde Erin için bazı talimatlar vardır. Cadılığa ilgisi olan biri için bu durum sizcede hayal gibi değil mi? Erin de böyle düşünür. Ama mektupta bahsi geçen Cadı Danışmanı Fiona Aşkım kapılarını çalana kadar.
.
Hâlâ durumun gerçek mi, hayali mi? olduğunu anlayamayan Erin, Cadıların büyülü ve göz alıcı dünyasına adım atar. Cadı olduğu için çok mutludur. Çünkü bu, hep hayalini kurduğu şeydir. Yeni arkadaşlar edinip, yeni büyüler öğrenmeyi beklerken Erin için ilk yılı tamamem bambaşka geçer. Kendisi, Hekate’nin 17 yıl önceki Kıyamet Alametidir. (Spoi değil)
.
Olaylar bu şekilde ilerliyor inanın bir sürü detay var. Çok çok sevdim. Kurgunun Yunan Mitolojisi ile harmanlanması, 5 cadı topluluğu, 5 Ayrı renk ve 5 Ayrı güç. Bir çok büyülü akademi, okulun altındaki kadim varlık, bunlar güzel şeylerdi.
.
Ama en çok Fiona’nın sürekli cıvıl cıvıl, her şey de bilgi sahibi olması ve dost canlısı oluşu beni yaraladı çünkü asla Fiona gibi bir arkadaşım olmadı. Çok sevdim kendisini 😍😥 Erin’e sahip çıkışı ve savunması zaten aşırı güzeldi. Freya, Serene ve diğer kızlar da aynı şekilde. Ah birde İan, eminim bizim kitabı okuyan kızlar: İan, İan aşkım 😍 olmuşlardır. 😄 Her kızın hayali olan savaşçımız. Ama şurada bittim, Erin’ e şey dedi ya “Sanki evim yıkılıyordu.” Abi bu kısımlar harikaydı. Detaylar detaylar..
.
Hayatında büyü isteyen herkes, Erin’in dünyasına adım atmalı.. 🔮 Aman ha Hekate’nin Kızlarını sakın sinirlendirmeyin bunların sağı solu belli olmuyor. Ha birde sakın onlara kızım demeyin, çünkü onlar “Hekate’nin Kızları.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli