sv

Küçük Tanrıçalar

avatar

minionbirblog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selaam 🧡
Beni hüsrana uğratan bir kitap yorumu ile geldimm.Aslında kitap başında gayet iyi ilerliyordu, kitabı alırken de arka kapak yazısını okuyarak almıştım.
Kitap bölüm içinde bölümlerle ayrılmıştı. Kitabın başından sonuna kadar yaklaşık 15 sene ilerliyor, fakat anlatımı o kadar garip ki sanki olaylar oluyor ama zaman aynı kalıyor. Yani okurken ben öyle hissetmiştim.
Kitapta beni en çok rahatsız eden şey, iki arkadaşın arasında geçen diyaloglar. Hem birbirlerine olan hitap şekilleri, hem de konuştukları konular gerçekten rahatsız edecek derecede berbat.
Belki kitabı büyük ölçüde sevememin sebebi bu olabilir.
Kitapta ufak ufak bilgiler de verilmişti,her ne kadar kitabı sevmesemde bir kitabın bana verdiği bilgiler çok değerli.
𝒜𝓇𝓀𝒶 𝓀𝒶𝓅𝒶𝓀 𝓎𝒶𝓏ı𝓈ı:
Taş kalpli Mia ve olağanüstü güzellikteki Lorrie Ann çocukluktan beri yakın arkadaşlardır. Mia, alkolik annesiyle uğraşırken, sevdiği fakat hiçbir zaman yeterince iyi davranamadığı erkek kardeşlerine bakıcılık yaparken, on beş yaşında hamile kalırken Lorrie Ann, birbirine kenetli, sevgi dolu ailesiyle yaşayıp en yakın arkadaşı Mia’nın yaşamındaki kusurlardan uzak durur. Bir gün Lorrie Ann’in hayatında kötü bir olay yaşanır ve bu, başlangıçtır. Birbirini takip eden kötü olaylar silsilesi, Lorrie Ann’in hayatını bir trajediye dönüştürür ve Mia’nın yapabileceği hiçbir şey yoktur. İyi, güzel ve cesur Lorrie Ann bu kadar iyi bir insan olmayı bırakır ve Mia, onun gerçekte kim olduğunu sorgulamaya başlar: Çocukluğundan beri tanıdığı ve yücelttiği bu kadın gerçekte kimdir ve bunun ikisi için de anlamı nedir? Son derece içten yazılmış, sizi derinden etkileyecek ve aile, annelik, bağlılık, arkadaşlık hakkındaki bu roman, sevdiklerimizi gerçekte ne kadar tanıdığımızı, çocuklarımıza ne borçlu olduğumuzu ve arkadaşlarımız olmadan bizim aslında kim olduğumuzu sorguluyor.
𝒜𝓁ı𝓃𝓉ı :
Sana acı veren her ne ise, kimseye ondan bahsetme.
.
Ölüm korkutucu olduğu kadar, yaşam da korkutucuydu.
.
Savaş kimin haklı olduğunu belirlemez, yalnızca geriye kimin kaldığını belirler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli