sv

Kuyu (Bir Mavilik Hikayesi)

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yine minnoş mu minnoş bir tasarıma ait olan kitapla aranızdayım. Toz pembe, Bebe mavisi, şu yeşili gibi renkler beni her şekilde büyülüyor. İlk olarak tasarımla ilgimi çeken bu kitap hakkında biraz bilgi vermek istiyorum size.

Konusu; Okumuş genç bir kızın yaşadığı olaylar yüzünden ailesi tarafından zorla evlendirmek istemesiyle başlıyor kurgu… Ailesinin zoraki eski geleneklerine mecbur kalmış olan Nazlı, yaşadığı şehirden (Gaziantep’ten) ayrılıp üniversiteyi okuduğu şehire (İstanbul’a) gelir. Bazı şeylere mecbur kalmak istemeyen Nazlı, arkadaşı olan Oya’nın yanına yerleşir ve hayallerine ilk adımını atmış olur. Oya yeni bitirmiş olduğu ilişkisinin kızgınlık ve kırgınlıklarını yaşarken Nazlı ona ilaç gibi gelmişti. Eski günleri yad ederek geçen bir iki gün sonunda Oya’nın sevgilisiyle birlikte geçirebiliecekleri aylar önce ayarlanmış olan bir Norveç gemi gezisi’ne kendisi gidemediği için oraya arkadaşı Nazlı’yı gönderir. Beklemediği bir yurtdışı tatilinin içinde kendini bulan Nazlı’yı bakalım neler bekliyor? Kitabı alıp okumayı unutmayın. 😉

Nazlı tam benim kafamda bir karakterdi aslında. Hem gökyüzünü, hem denizi, hemde maviyi dalgaları, rüzgarı, kısacası doğayı çok seviyor. Bende onun gibiyim. Doğada olan her şeyin birer mucizeden ibaret olduğuna inanlardanım. Içerisinde Nazlı’nın yazdığı birkaç şiirlerede denk geleceksiniz. Yazarın kalemi, sizi kendi büyülü dünyasına çekecek.

Alıntı;

“Yağmur gibi yağıyordu üzerime yalnızlık.”

10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli