sv

-Mavi Gece Kitap Yorumu-

avatar

pandasbooki

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Öncelikle uzun zamandır güzel bir aşk kitabı arıyordum ve Mavi Gece ile karşılaştım. İlk zamanlar biraz ön yargılıydım diğer aşk kitapları gibi boğucu bir konususu mu var diye ve yanıldım.M ü k e m m e l bir konusu vardı ve kitabı utandıracak saçma karakterler yoktu. Bu yönden çok sevdim.
Babasının ölümünden sonra hayattan bir beklentisi kalmayan Gece,yaz tatilini annesi ve üvey babasının zoru ile bir tanıdıklarının yanında geçirmeye başlar.
Yeni bir yere gidip utanıp ezilmeyen bir baş karakter var ve bu çok hoşuma gitti.Kitapta aşkın yanında gizem de vardı hemde fazlasıyla her sayfayı nasıl okuduğumu bilmiyorum acaba ne olacak ne yapacaklar, kötü bir şeyler mi olacak diye çıldırdım.Yazar zaten bizleri yeraltı sahnelerinde bol bol delirtti.Ama bu güzel bir şey bana göre.Yeraltı sahneleri ile kitaba başka bir güzellik katmış ve diğer aşk kitaplarından ayırmıştı.Bambaşka bir kitap haline getirmiş.Bu kitapta ayrılıklar çok uzun sürüp bizi bunaltmadı tam yerindeydi.Her karakteri sevdim özellikle de “Emiri”
Emiri okumaya ilk başladığımda ne yalan söyleyim biraz sevmedim sinir oldum. Davranışları sinirimi bozuyordu ama sonralarda onu çok sevdim.Ne olursa olsun cesurca savaşmasını,aşkına sadık duruşu herşeyi mükemmeldi. Kitabı bir günde bitirdim sanki kelimeleri, cümleleri özel olarak seçilmişti.Bir işiniz çıkıyor ve kitabı okumayı bırakıyorsunuz ama hep aklınız “acaba ne oldu? ” sorusu ile doluyor. Gece ne yaptı, Emire ne oldu gibi sorular kafanızın içinde dans ediyor ve kitabı alıp okumaya devam ediyorsunuz.Kitapta nefret ettiğim iki karakter vardı birincisi tabiki “Duru” çok gıcık bir kız kendini herkese iyi gösterip Geceye kötü davranması beni sinir etti.İkinci sevmediğim karanter “Geveze” adlı Erin. Tam bir antipatik, sinir bozucu bir tip. Kitabı okurken bağırdım resmen Emir kalk şuna iki tane çarp aklı başına gelsin diye. Neyse onun dışında herşey mükemmel di diğer karakterler falan mükemmeldi. Bu kitabı reading slump dönemlerinizde,canınız tatlı bir aşk kitabı istediğinde alıp okuyabilirsiniz seveceğinize inanıyorum.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
kitapkurdubirtardis
 • kitapkurdubirtardis9 ay önce
 • Çok içten bir yorum olmuş…