sv

O Sen Olmalıydın

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türü; Gizem ve Polisiye’dir. Konusu; Her şey Clara’nın kardeşi Moura’nın ölümüyle başladı. Onu öldüren katil elini kolunu sallarken, Clara’da tehdit ediliyor ve bu cinayetin sorumlusu olarak kendisi görülüyordu. Dedektif Martino geçmişte yaşadığı bir takım olaylar yüzünden Clara’nın bu işin içinde olduğunu düşünse de elinde hiçbir kanıt yoktur. Gizemli mesajlar ve belirsiz takipler kızın yakasını bırakmamaktadır. Clara, dedektifin bir işi beceremediğini düşünür ve sadece kendisini suçlamaya çalışmasından sıkılsa da bu süre içinde hoşlandığı çocuğun dedektifin öz yeğeni olduğunu öğrendiğinde hüsrana uğrar. Zaten kardeşini ve annesini kaybetmiş olduğunu düşündüğü sırada her şeyin üst üste gelmesi genç kızı iyice yorar. Kendi çabalarıyla katili bulmaya ve kendini temize çıkarmaya niyetlenir. …

Kitabın konusu kurgusu çok ilgi çekiciydi, özellikle de bazı konuşmalar yüzde tebessüm oluşturacak şekildeydi. Bir yerden sonra kitap kendiliğinden akıp gidiyor zaten. Polisiye severlere kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap oldu kendisi.

Alıntı

“Evet. O gökyüzünden düşmüş gibi. Sanki Tanrı’ya kafamın üstünde sallanan bol sepetinden kurtulmak için yalvarmışım da Ben’i göndermiş gibi.”

“Sevindim. Biliyor musun? Bu harika çocukları hak ediyoruz.”

“Katılıyorum. Aynı zamanda uykuyu da hak ediyoruz, o yüzden şimdi kapatıyorum.”

10/9

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli