sv

Önyargı Kitap Yorumu

avatar

terabithiakitapligi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Herkese Merhaba

Bu akşam size Önyargı kitabıyla geldim. Hemen #arkakapakyazisi ‘nı bırakıyorum.

.

#arkakapak

On dokuz yaşında, dış dünyadan uzak, her şeyden habersiz, güzel, zeki ve cesur bir genç kız…

Öfkesinin esiri, etrafına korku salan, güçlü, yalnız ve sevgisiz bir adam…

Birbirinden tamamen farklı bu iki insanın yolları, bir intikam plan sonucu kesişiyor. Yanlış anlamalar, düşmanlıklar, karşılıklı yalanlar ve tüm bunların ortasında birbirine tutunan iki düşman… Ya hayatta sevdiğiniz herkes size yalan söylemişse ve düşmanınızdan başka doğruları söyleyen kimseniz yoksa?

Elizabeth Anna Pery için durum aynen böyleydi. Onun artık Hlhiç kimsesi yoktu ve esir düştüğü Iskoç konta mecbur kalmıştı. Andrew James Dovanay, korkusuz bir İskoç kontu ve düşmanlarının taktığı ismiyle Fırtına…

Üç yıldır tek amacı, İngiliz düşmanından intikamını almaktı. Bunun için kader karşısına hiç beklemediği bir anda fırsat çıkardı.

Planlarını uygulamak için Elizabeth’e muhtaçtı. Ancak bu kızla uğraşmak orduları dize getiren adam için hiç de kolay olmayacaktı.

131y senesinin Britanya’sında, köyde yaşayan fakir bir İngiliz Leydi ile kendi şehrini yöneten, güçlü ve zengin bir Iskoç kontunun hikayesi…

.

Kitabı okurken çok eğlendim. Elizabeth ve Andrew’in kavgaları beni çok güldürdü. Elizabeth’in her zaman Andrew’i şaşırtmasını da çok sevdim. Hele Elizabeth, Andrew’i süründürdüğü anlat ise acayip keyifliydi. Her şeye rağmen Elizabeth’in güçlü bir karakter olması çok hoşuma gitti. Kitap gerçekten isminin hakkını vererek ön yargılar ile doluydu. Ve Gavina yaşadığı şeyleri bence haketmemişti. Bu yüzden Andrew ve Albert’e kızıyorum. İki abi olarak küçük kızlara sevgilerini aynı oranda verebilirlerdi. Neden birinden alıp ötekine daha fazla sevgi vermek zorunda olsunlar ki. ( Tabi bu yazarın inisiyatifinde olan ayrı bir konu  . Yine de her şekilde o iki kardeşe bu konuda kızacağım )

Hülâsa kitabımız historical bir tarz olmakla beraber iskoç kontlarından bahsediyor.

Ben başka serüvenlere açılırken size de keyifli okumalar diliyorum. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli