sv

Ötekileri Görmek~Yağmur Ertekin

avatar

sayfalardaki.gul

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kitap 9 bölüme ayrılarak, kadınların ve göçen insanların hikayelerini anlatmakta. İlk hikaye olmasından mı yoksa gerçektende hikayenin kendisinden mi kaynaklı bilmiyorum ama beni en çok Sardar ve Derya’nın acı hikayesi etkiledi.
Tüm bu acı ve trajik hikayelerin bazılarının konusuna geçecek olursak.

 1. Hikaye
  Sardar bir düğünde karşılaştığı Derya’ya aşık olmuştur. Aynı duygular içerisinde olan Derya ise onun buluşma teklifini kabul ederek aylarca gizli gizli buluşmuşlardır. Ailesine Derya’dan bahseden Sardar beklediği desteği görmez. Zira Sardar ve ailesi Sunni, Derya ve ailesi ise Şii mezhepine mensupturlar. İki aşık ayrılsada hayatları savaş yüzünden ziyan olur.
 2. hikaye
  Güzel bir hayat sürer iken savaş bir aileyi paramparça etmiştir. Adil Telafer’de subay bir babadır ve erzak almak için eşi ile çıktığı yoldan bir daha geri dönemez. Anne ve babalarını kaybeden Riyaz ve Afife önce Türkiye’ye ardından da Fransa’ya gitmek üzere yola koyulurlar. İki kardeşe yol boyu zorluklar eşlik etsede yolun en çetrefilli anında hiç unutmayacakları bir dost onlara el uzatmaktadır.
 3. Hikaye
  Meryem evin tek kızı bir iranlı gençtir. Başlarda Ali’ye karşı bir anti-sempati duysada, sonrasında kimselerin sözünü dinlemeyerek Ali ile evlenir. Daha evliliğin ilk günü şiddette maruz kalır. Uyuşturucu bağımlısı Ali, Meryemin aşkını yıllarca sömürmektedir. Çocukları için kocasının zulümlerine dayanan Meryem en sonunda ailesine sığınır. Fakat çok acı bir kayıp ile hayatı tamamen altüst olur.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli