sv

Palyaçonun Listesi

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhabalar herkese hayırlı bayramlar dilerim. Nasılsınız? İnşallah iyisinizdir. Bugün size en sevilen yazarın güzel bir kitabını daha tanıtacağım. Kayserili yazarımızın hemşehrim olması bir yana kitapları beni farklı bir evrene taşıyor. Bundan önce Ötekiler ve Şizofren isimli kitaplarını okumuştum. O kitapları da herkes gibi bende öve öve bitiremedim. Aynı şekilde bu kitap içinde çok güzel şeyler söyleyeceğim. Gelin ilk önce içeriğinden bahsedelim isterseniz.

Bir adamın eşini, işini, çoluğunu çocuğunu tüm yaşam hayatını bir kenara bırakıp bunlarla tatmin olmadığını düşünerek doyumsuz hayatını geride bırakarak başka bir yere gider ve burada sefalet içerisinde yaşamına devam eder. Aradığı kendi benliğini bulmak isterken başka hayatlara dahil olur ve onları gözlemler. Diğer insanların yaşadıklarından çıkarması gereken dersi alırken bilge insanın yönüyle hayatına şekil vermeye çalışır. Sizce aradığını bulabilecek midir? Bu kitabı okuyarak sizde ne aradığını ve aradığı şeyi bulup bulmadığını öğrenebilirsiniz.

Psikoloji türünde olan bu kitap felsefik düşüncelerle desteklenerek size doyumsuz bir okuma sunacak. İçinizdeki huzursuzluğun nedenini bu kitapla sizde araştırmış olacak kendi içsel yolculuğunuza çıkacaksınız. “Aslında bazen, cevabı bulmak için değil, onu anlamak için yolculuğa çıkarız.”

Alıntılar;

“Bardağımdaki yarım su zehirli gibi kokuyor ve odada birkaç solukluk hava kalmış beni boğuyor… Bir yatağın bile zor sığdığı odaya ruhum sığmıyor. Bir Finç kafesine bir tavuğu sıkıştırmak gibi… Hem odamla benim ilişkim, hem de benimle ruhumun ilişkisi Evet, her türlü nefessizim yani…”

“Doğru yoktur, gerçek görecelidir, hakikat ulaşamayacak kadar yakındadır.”

“Gerçek uğruna, bir miktar bedel ödemeliyiz ki daha büyük bedelleri yalan uğruna ödemeyelim.”

“Gerçekler ve acılar nasıl el eleyse, yalanlar ve korkular da öyle el eledir.”

“Doğrudan söylenen gerçeklerin hem itici hem de çekici yalanları vardır.”

10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli