sv

Peki Öyle Olsun (Deli Kadın)

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

‘Sen bir arayışsın kaybettiklerimin içinde…’

Kendimi arıyorum, sende kendini arıyorsun. Geçtiğin her sokakta insanların yüzünü inceliyorsun. Sıkıntıları gülüşlerinin arkasında saklı olan insanları hissediyorsun, çünkü sen de güldüğün zaman üstünü örttüğün acılarından kaçıyorsun. Kimse anlamasın, kimse görmesin diye, tebessüm ediyorsun. Peki ya gözler? Onları nasıl saklıyorsun? Ne kadar kaçarsan kaç yakalandığın bir yanın var. Her duygun, seni bir adım öteye götürüyor, kendini bulduğunda görüşelim mutlaka.

‘Aradığın her neyse ona ulaşmana az kalmıştır.’

Hazıra konmak, diye bir şey var. Yıllarca uğraş, çabala, emek ver, kendini olduğunca parçala, kendini kaybederek yaşa, seviyorum ya deyip gül geç; sonra biri çıksın karşısına. Neyin var, neyin yok hepsine sahip olsun. Senin emek emek işlediğin her şeyin üzerine bir başkası kahve içsin, güzel dünya, kolay dünya… ‘Adaletini seveyim dünya.’

Bile bile canını yakmasına izin verdiğin o insanlar, mutlu olamıyor. Mutlu olduğunu zannedip sarıyor etrafına. Geceden kaçmak için gündüze sığınıyor. Oysa gece ne güzel bir şeydir. Seni ve vicdanını sabaha kadar ağrılar koynunda…

Ve sevmezsin geceyi, yorganı üstüne kadar çeker, uyumak için direnirsin. Oysa gece güzeldir, sana hayaller kurdurup düşlere daldırır. “Geceyi seveceğin günleri bekle.”

.

Yazarımız bu kitapta kendi hayatından birkaç kesit bırakmış. Ve yaşadığı acılarla nasıl başa çıktığını bize göstermiş. Kitaba bir tek olumsuz eleştiri bırakacağım. Oda yazım yanlışlarıdır. Daha doğrusu yazılan kelimeler arasına bırakılmayan boşluk yani göze ister istemez çarpan birleşik kelimeler oldu. Onun haricinde kesinlikle okunabilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Emeğine sağlık güzel yürekli yazar. Temiz kalbinden öpüldün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli