sv

PERU TRAVMASI

avatar

duygudankitaplar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba;

Bugün okumaktan aşırı keyif aldığım bir kitap ile geldim.

thekitapyayinlari na ait bir kitap “Peru Travması” ilk okurken böyle bir kitapla karşılaşacağımı aslında hiç düşünmemiştim.

Kitap bir uçağın düşmesi ile başlıyor. Çölde hayatta kalma savaşı gibi düşünmüştü ama hiç de öyle değil. Ana karakterimiz Memduh bir doktor ve kanser çalışmaları üzerine çalışıyor. 5 yaşında kızı ise kanser hastası. Normal tıp tedavilerini reddediyor ve kendi araştırması, kendi yöntemleri ile kızını tedavi etmeyi de başarıyor. Kitap bir kaç sayfadan sonra geçmişe dönüyor ve o uçağın nasıl düştüğünü anlıyoruz.

Aşırı garip bir asistanı var, Kehribar. Ona bu tedavi bulma sürecinde çok faydalı oluyor.Bir gün Peru’dan bir doktor geliyor kendisi ile aynı alana ilgi duyan birisi. Konuşmaları sizce dostane mi yoksa tehdit vari mi ? Bunları anlamanız için okumanız lazım.

Memduh kızını iyileştirdikten sonra bu aşıyı satıp, sakin bir hayat yaşamak istiyor. Tabi bu kısma gelene kadar bir sürü olaya sahne oluyoruz. Asistanı ortadan kayboluyor, deneği ortadan kayboluyor ve bu kararı alıyor.

Tatil için gittikleri yolda ise uçak düşüyor. Eşini kaybediyor. Kızı ise nehirde kayboluyor. Artık tek bir amacı var kızını bulmak.

4 sene hiç bir şey yapmıyor ama bazı gelişimlerden de geri kalmıyor.Sonunda eski asistanı ile irtibata geçiyor ve gerçekliği bulmak için Peru’ya gidiyor.

Orada Ayavaska ayinine katılmak istiyor ( araştırdım ve merak ettim ) çölün lisanını , ormanın lisanını öğreniyor.

Sonunda başarılı olacak mı ? Kızını bulabilecek mi ? Muhteşem bir son ve harika bir kurgu bizi bekliyor.

Mutlaka şans verilmesi gereken bir kitap ben tek kelime ile bayıldım.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli