sv

Prenses ve Hayranı – Ashley Poston

avatar

ravenclawinvarisi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selam millet. Bugün sizlere çok sevdiğim bir kitabın yorumuyla geldim. Geekerella gerek adıyla gerek yurtdışı başarısıyla adını çokça duyurmuş bir kitaptı ve gerçekten bunu hak etmişti. Şimdi bu kitabımız da aynı yazarımızdan yine Yıldızalanı ile alakalı ama bu sefer baş karakterlerin değişmiş olduğunu ve Geekerella karakterlerinin de yan karakter olarak kitapta var olduğunu görüyoruz. Bu çok güzel bir şey ya gerçekten. Bu tarz bir durumla karşılaşanlar bilir mesela Ayçöreği-Elmalı Turta’daki, Emir ve Sahra’nın aynı yazarın diğer kitabı Broke&Light’da da konuk karakter olarak gelmesi gibi. İnsanı bir an için gülümseten küçük ama mutlu edici detaylar bunlar.
Neyse konusu şöyle ki sıradan bir hayran olan Imogen çok sevdiği Yıldızalanı’ndaki Amara karakterini kurtarmak için bir kampanya başlatır ve kampanyası 50 bin imza toplar. Fakat Amara rolünü canlandıran Jessica Stone’un ise en büyük isteği canlandırdığı karakterin Yıldızalanı’ndan ayrılması ve kendisinin başka projelerde yer almasıdır. Fuar alanına gittiklerinde Imogen Lovelace ve Jessica Stone birbirlerinin ikizi kadar benzediklerini hatta Imogen’in resmen Jessica’nın klonu (!) olduğunu fark ederler. Bir şekilde Jess’in senaryosunun sızdırılmasıyla ve bunu bulmak için aynı zamanda iki yerde bulunmasının gerekmesiyle işler bayağı bir karışır. Bizde burada bu güzel macerayı okuruz. Kitap baştan sona kadar fuar alanında geçiyor. Tabi içinde bol bol aşkta var.
Evet kısaca böyleydi. Kesinlikle öneririm. Hele böyle bu günlerde tam akıcı ve tatlı, sıcacık bir aşk-hayran hikayesi.
Geekerella’nın devam kitabı değil. Ayrı ayrı da okuyabilirsiniz yani öyle okusanız da anlarsınız. Ama o küçük ayrıntıların değeri bir başkadır.

ravenclawinvarisi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli