sv

Providance Üçlemesi 1: ARAF

avatar

Zenneninkitaplari

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba sevgili okuyucular. Bugün çabuk okunabilen ve okudukça keyif veren bir kitabın yorumu ile geldim. Kitap Providance Üçlemesi serisinin ilki. Kitabın konusundan biraz bahsedeyim size.

Kitabın türü fantastik. Kitap melekleri konu alıyor fakat bu örgü yazarın distopyasında değil dünyamızda geçiyor. Bir fani ve meleğin aşkını konu alsa da kitap oldukça iyi ilerliyor. Yarı melek yarı insan olan Jared ve fani kızımız Nina kitabın başında tesadüfen karşılaşmış gibi dursa da işlerin o kadar da basit olmadığı ilerleyen sayfalarda ortaya çıkıyor. Jared Nina başını belaya soktuğunda ve sıkıştığı anlarda anında yanında olmaya başlayınca Nina haliyle şüpheleniyor ve içinde oluşan sevgiden önce bu konuya açıklık getirmek istiyor. Nina’nın gerçekleri öğrenmesini ve sonradan gelişen olayları okuyoruz kitabın devamında. Nina’nın ölen babasıyla olan bağlantılar, yarı insan yarı meleklerin dünyası, Jared’ın ve Nina’nın düşmanları derken kitap zaten elinizde akıyor.

Kitabın fantastik dünyaya giriş anahtarı olduğunu düşünüyorum. Çok ağır ve anlaşılmaz bir örgüsü olmayan, fantastiğe doğru ısınma turu yaptıran, okurken sıkmayan güzel bir kitaptı. Serinin devam kitaplarını okumadım çünkü kitabın kapak tasarımlarının okura büyük ipucu verdiğini düşünüyorum. Yani benim için seri değilde tek kitaptı diyebilirim. Seri kitapları okumayı çok seviyorsanız serisini yoksa da elimde akıp gitsin okurken keyif alayım ve bitince rafa kaldırayım derseniz de ilk kitabı alıp okuyabilirsiniz.

Bir sonraki kitap yorumunda görüşmek üzere. Sağlıkla ve kitapla kalın, hoşçakalın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli