sv

SAVAŞMADAN ÖLMEK YOK//CİHAN TUNA ARSLAN

avatar

howimetmybooksss

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hayatımız tabularla dolu. Gerek ailemiz,gerek yaşadığımız cevre yüzünden bu tabulara maruz kalıyoruz. Çevremiz bizden sıradan olmamızı, cinsiyetimize, yaşımıza ve yaşadığımız çevreye etiket edilmiş kalıplara uymamızı ,sıradan olmamızı bekler. Eğer toplumun doğrularına(!) uymayan, azıcık farklı bir fikrimiz varsa toplum tarafından garip, başına buyruk damgası yeriz ve dışlanırız. Herkesten mühendis, doktor , avukat vb. olması beklenir. Ama kimseden iyi bir okur, iyi bir gezgin, hayatını istediği gibi yaşayan,kendini iyi geliştirmiş olması beklenmez.

Bu kitapta hayallerimizi şekillendirmeyi ve bu yolda neler yapabileceğiniz nasıl savaşacağımız hakkında rehber niteliğindeydi. Bazı konularda toplumumuzdaki acı gerçekleri en ince ayrıntılarıyla ortaya koyuyordu. Akıcı ve gerçekçi dili ile kendini okutuyordu.

Yaşadığım çevreden ve tanıdığım çoğu kişiden farklı seçimleri olduğu için çoğu zaman tepki alan biri olarak söylemek isteyipte söyleyemediğim şeyleri bu kitapta buldum. Ve benim için rehber niteliğindeydi.

Alıntı:

“Dünya düzenini belirleyen ve diğerlerine yön veren bir azınlık,

Dünyada neler olup bittiğinin farkında olan ancak sadece izlemekle yetinmeyi tercih eden bir çoğunluk,

Dünyada neler olduğuyla ilgili hiçbir fikri olmayan ve sürüyü takip eden muazzam bir kalabalık.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli