sv

Scarlet

avatar

kitap_kulesi__

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

~ Scarlet ~

Merhaba size ay günlüğü serisinin ikinci kitabının yorumuyla geldim. Birinci kitap külkedisinden uyarlanmışdı bu da kırmızı başlıklı kız masalından uyarlanmış. Bir taraftan kitap bizi Scarlet karakteriyle tanıştırırken bir taraftan birinci kitabın devamını yani Cinderi anlatmaya devam ediyor. Bütün karakterlerin ne durumda olduğunu kaldımız yerden anlatması çok güzel. Bu kitapta Scarlet, Wolf ve kaptan Thorne karakterleriyle tanışıyoruz. Cinder ve Kai kadar bu üç karakteri de çok sevdim.

Dünya yok olma tehlikesiyle karşı karşıyayken külkedisi ve kırmızı başlıklı kız’ın yolları kesişecek…

Mekanik ustası sayborg Cinder hapisaneden kaçma planları yapıyor ancak bunu başarabilse bile dış dünyanın tehlikelerin karşı kendini nasıl koruyacak? Dünyanın diğer ucunda Scarlet’in büyükannesi günlerdir kayıp. Scarlet büyükannesini bulmasına yardımcı olabilecek bir sokak savaşçısı olan Wolf’la tanıştığında, başta bu yabancıya güvenmekte tereddüt ediyor. Yolları kesişen Scarlet, Wolf ve Cinder birlikte esrarengiz bir maceraya atılırken onları bekleyen yeni bir gizemden habersizler. Şimdi üç masal kahramanı da Ay ülkesi kraliçesinin hep bir adım önünde olmak zorunda. Çünkü kötü kalpli kraliçe, yakışıklı prensi kendi kralı ve esiri yapmak için elinden geleni ardına koymayacak.

Birinci kitap kadar ikinci kitap da bence harikaydı yine okurken büyük bir heyecanla okudum. Scarlet ve Wolf ikilisi güzel bir ikili oldu bence. Ve tabiki bu kitabıda tavsiye ediyorum. Üçüncü kitabın yorumunda görüşmek üzere kitapla kalın.

Kitaba Puanım 5/5

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli