sv

Stefan Zweig ( Bilinmeyen bir kadının mektubu)

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Stefan Zweig ( Bilinmeyen bir kadının mektubu ) #okudumbitti 🌿
@panamayayincilik #arkakapakyazısı
Yaşama tutanmak zorunda kalırsam, bu mektubu paramparça edeceğim ve her zaman yaptığım gibi sessizliğimi, bilinmezliğimi korumaya devam edeceğim. Ancak bu mektup şu an elindeyse, bil ki artık ölmüş olan bir kadının, hayatını en başından son anlarına kadar sana adamış olan bir kadının hayat hikayesini dinliyorsun. Sözlerim seni korkutmasın sakın. Bu ölü kadın artık hiçbir şey istemiyor; ne sevgi ne acınma ne de bir teselli… Sadece tek bir şey istiyorum senden; şu an sana sığınan acımın bana söylettiği her şeye inanmanı. Hepsine inan, senden tek isteğim bu. Hem hiç kimse biricik çocuğunu ölüme teslim etmişken yalan söylemez.
☆☆☆
Selamlar, size A 101’den aldığım serilerin birinden bahsedeceğim. Stefan Zweig’le tanışmamı sağlayan ilk kitaptır kendisi. Bu kitabı okuyunca duygularınıza müdahale edemeyeceksiniz. Klasik kitaplarla aram iyi değildir fakat denemek istediğim bir yazardı ve kesinlikle pişman olmadım. Yayınevinden tek ricam her kitaplarından marketlere ulaştırılmasıdır.
☆☆☆
“Sen değişmezliğin bir ispatısın, yıllar sana hiç dokunmadan geçip gidiyor!”
“Sen sanki bir benden de yaşayan iki adamsın; Biri sıcakkanlı, hayatı hafife alan, oyun ve maceradan haz alan bir adam, diğeri ise sanatını acımasız bir ciddiyetle icra eden, sorumluluk bilincine ulaşmış, son derece iyi okumuş ve yüksek tahsili bir adam.”
“Seni her zaman ve hala olduğun sıcakkanlı, unutkan, kitap kurdu, hercai adam olarak seviyorum.”
🍃 🍃 🍃
10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli