sv

Suretler

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhabalar, size bugün bambaşka çok farklı bir kurgu ile geldim. İnanın okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Benim beynim gidip gelse de ve alev alev olsa da konu acayip güzeldi. Sizi bekletmeden biraz konudan bahsedelim o halde.

Can küçüklüğünden beri bambaşka bir evrendeymiş gibi kafasındaki sorularla çok farklı bir hayata sahip bir adamdır. Kötülük problemi çeken genç, ‘kötülük neden var? İnsanların başına neden hep kötülükler geliyor? Yaratıcı buna neden müsaade ediyor?’ gibi sorulara yanıt ararken çok daha farklı bir bir hülyanın içine düşer. Aşık olduğunu sandığı Rüya ile, ‘rüya’ aleminde yaşadığı Rüya bambaşkadır. Kaza geçirip bir süre yoğun bakımda kalan genç adamın hayatı Araf’ta karşılaştığı özlerden sonra değişik bir hal alır. Özler ve suretleri ayırt etmeye çalışan bu adam sizinde kafanızı bulandıracak.

Kitabın kapağına baktığım ilk an bu korku ve gerilim türünde bir eser olabilir diye düşünmüştüm. Fakat konusu düşündüklerimin tersini söylesede gizemi ve bilimi yansıttığı gerçek. Hani insanlar, yoğun bakımda kalınca tamamen dünya ile bağlantıları kopmaz onlar sizi duyar ve görürler aslında. Bu yüzde onların yanında söylediklerinize dikkat edin denir ya, bu gerçekten var olan bir şey. Çevremde de gerçek olduğunu kanıtlayan birçok insan oldu. Yoğun bakımda ben her şeyden haberdardım diyenler…

Alıntılar;

“Eğer içine tıkıldığım hayal sahnesin ışıklarından zihnini birazcık kurtarırsan, perdenin arkasında içerikler değil sadece formlar olduğunu göreceksin. Perdenin arkasında sadece sevmek vardır, neyi sevdiğin önemli değildir, perdenin arkasında işine ciddiyet ve özenle sarılmak vardır, ne iş yaptığın değil!”

“Hiç acı ödül olarak geçer mi, öyle acılar var ki cennette geçen milyon yıl bile ruhta açılan yarayı onaramaz.”

10/8

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli