sv

Yiğit Gürsoy-Oğuz Kağan Kitap Yorumu

avatar

hemokurrhemgezerr

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhabalar tarihi fantastik kitabıyla geldim bugün sizlere.

Beni rahatsız eden tek kısım tekrara düşmesiydi, sanırım yazar hatırlatma yapmak istemiş ama zaten kitap kısa olduğu için okurun bu bilgileri hatırlaması mümkün.

Oğuz Kağan destanını hatırlayan ve bilenler olacaktır mutlaka ama yine de biraz bilgi vermek istiyorum.

Oğuz Kağan doğduğunda dişi olan, sadece doğduğu gün süt içen sonrasında et yiyen bir çocuk, kısa zaman içinde konuşmayı öğreniyor, bir yaşında ava çıkabilir hale geliyor. Kısacası mucizelerle donatılmış bir kişiliğe sahip olduğunu görüyoruz destanda.

Bu kitapta da da bu mucizevi özelliklerini sıkça görüyoruz.

Konudan bahsetmek gerekirse: Oğuz Kağan doğduğu andan itibaren gerek mucizevi oluşu gerekse kişiliği sebebiyle çokça seviliyor budunu tarafından. Budunun başına geçince Türkün adını tüm dünyaya duyurmak amacıyla dünyanın pek çok yerini fethediyor. Fakat asıl iki büyük düşmanını yenmesi gerekiyor. Biri cehennemden kovulan iblis Sammael ve cehennemden gelen canavarlar ve kendi oluşturduğu kan emen ordusu diğeri ise kardeşinin intikamını almak isteyen büyücü Pug ve itbarak denilen varlıkların, kurt adamların olduğu ordusu. Oğuz Kağan bu insanüstü varlıkları cesur ordusuyla yenebilecek midir, başlarına neler gelecek gerisini ben anlatmayayım siz okuyun.

Ben kitabı sevdim açıkçası. Sonundan anladığım kadarıyla devamı da olacaktır, eğer çıkarsa onu da severek okurum.

Puanım: 5/4

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli