sv

Yıldızın değerini belirleyen gece değil kendisidir

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zor zamanlarda imdadına yetişen kitapları bir başka seviyorum. Bu kitap da ilk önce ismi ile daha sonra tasarımı ve içeriği ile ilgi çekici. Deneme türünde sıkılmadan okuyabileceğiniz güzel bir eser. O kadar çok altını çizdiğim güzel cümleler vardı ki bu sözleri bir yerde paylaşmaya bile kıskanır oldum. Sanki sözlerin hepsi bana aitmiş gibi sıcak bir duygu hissettirdi. Belkide yaşadığım bazı anlara denk geldiği içinde böyle hissetmiş olabilirim. Emeğine sağlık Adem Turan. İyiki bu kitabı yazdın ve bizde iyiki okuduk.

Alıntılar;

“Kimisi yol arkadaşını kendi seçmek ister; ama en güzel yolculuğun ‘seçilebilir değil, hayatına rastlantıyla gelen’ kişiyle olduğunu anlar çok geçmeden, kimisi de iş işten geçtikten sonra.”

“Ağladığını belli olmasın diye güzel gülmeyi öğrenen bir kadın kadar yorgundum ama sevgiyi hiçbir zaman önemsiz bir şey olarak düşünmedim.”

“Hepimiz sevilmeyi düşleriz ama pek azdır sadece sevgiyle yetinen. Hepimiz yeteri kadar sevdiğimizi düşünürüz ana pek azdır güzel seven.”

“Amacınız güzel olmak değil, güzel sevmek olsun. Gerekirse ömrünüzde bir kişiyi Sevin ama güzel sevin.”

“Bin tane mutluluk bir tane hüzün kadar kıymetli değildir.”

“Dupduru bakışı, insanı deniz kıyısındaymış gibi hissettiren sesi, ruhunun meltemiyle uçuşan saçları olan biriyle tanıştım.”

“Sade yaşamak, basit sevmek, küçük özlemeler taşımak hiç de hafife alınmayacak kadar ciddi bir işti ama kaldı ki bunları ciddiye alan kaç kişi vardı içimizde?”

10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli