sv

YÖRÜNGE 3185

avatar

zezevebulut

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhabalar sizlere bilim kurgu kitabıyla geldim. Öncelikle kitabını ben ve ekibime imzalı olarak hediye eden yazarımıza çok teşekkür ederim. Güzel bir okuma grubu ile birlikte efsane bir kitap daha tamamladık. Kitabın konusu arka kapakta mevcut zaten bu yüzden size oranın yazısını bırakıp yorumuma geçeceğim.

Kitabın konusu; Yıl 318… Hayalini bile kurmakta zorlanacağımız zamanlar…

Yüzyıllarca mücadele edilen problemlerin çoğu çözülmüş ama en büyüğü gelip çatıyor. Uzayda yer kapma yarışı yüzünden dünyanın sonu geliyor. İnsanlık, kendi kıyametiyle yüzleşiyor. Gezegeni kutarma görevi de onun sonunu getiren insanlığa düşüyor.

Sanat tarihçisi bir kadın, insanlığın ortak hazinelerinin peşine düşerken kendisini tüm dünyanın varlık yokluk savaşının içinde buluyor. Teknoloji dorukta ama insanlık en ilkel içgüdüsüyle baş başa… Milyarlar, hayatta kalmak için sığınaklarda…

Yeni Big Bang’ı kendi eliyle hazırlayan insanlık, banka hesaplarından, daha çok kârdan, sömürgeden, çevre talanından; aileden, aşktan, dostluktan vazgeçebilecek mi? İnsan insana boyun eğdirme çalışırken, tek çare dayanışma olduğunda güvenebilecek mi? Yörünge 3185, bu soruların peşine düşenler için…

TMerhabalar sizlere bilim kurgu kitabıyla geldim. Öncelikle kitabını ben ve ekibime imzalı olarak hediye eden yazarımıza çok teşekkür ederim. Güzel bir okuma grubu ile birlikte efsane bir kitap daha tamamladık. Kitabın konusu arka kapakta mevcut zaten bu yüzden size oranın yazısını bırakıp yorumuma geçeceğim.ürkan Bozkurt, bizi aslında iç dünyamızın yörüngesine, ilk insandan bugüne değişmeyen özümüze yolculuğa çıkarıyor. Yazarın abartısız ama ustalıkla işlenen dili, okuru romanı bitirmeden şimdiki zamana geri getirmiyor.

İçeriğinde birçok bilgi yer aldığı için okudukça bilgilendiğimi hissettim. Bilimle çok fazla içli dışlı olmasam da bu kitaptan sonra kendimi bilime adayabilirim o derece yani. Şaka bir yana kitap bana The 100 dizisini anımsattı. O diziyi izlerken aldığım zevki bu kitapta da yaşadım. Ben kitaptan çok memnun kaldım. Eminim sizde okuyunca benimle aynı hisleri paylaşacaksınız. Tek yakındığım konu kitabın kısalığı oldu. İkinci cildi merakla bekliyorum.

10/10

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli